دانلود فایل word بررسي طول، وزن و سايس دهان ماهي شاه کولي (Alburnus chalcoides) در دوره ي لاروي، بچه ماهي، پيش بلوغ و بلوغ

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word بررسي طول، وزن و سايس دهان ماهي شاه کولي (Alburnus chalcoides) در دوره ي لاروي، بچه ماهي، پيش بلوغ و بلوغ :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 20

چکیده مقاله:

به منظور مطالعه سایز دهانی ماهی شاه کولی (Alburnus chalcoides) در دوره های مختلف زندگی، نمونه برداری از لارو ماهی شاه کولی در روزهای 1، 2، 3، 4، 5، 7، 8، 10، 15، 20، 25، 30 ( یک ماهگی)، 40، 50، 60 (دوماهگی)، 75 و 90 (سه ماهگی)، پیش بلوغ و بالغ انجام شد. ماهی دارای بدن کشیده و باریکی بود که رنگ پشت بدن دارای طیف خاکستری، نقره ای تا طیف سبز زیتونی بود. دارای چسمانی درشت بوده و لب های زیرین از لبهای بالایی جلوتر و دهان ماهی مشاهده شد که در بهترین حالت برای دریافت غذای مناسب تحت شرایط زبیعی و شرایط استرس را می تواند اندازه دهان تغییر کند که بر این اساس زاویه دهان در حالت عادی 45 درجه و در شرایط استرس زا حداکثر زاویه باز شدن دهان ماهی 90 درجه می باشد. نمودار هیستوگرام رشد طولی لارو در طول 90 روز نشان داد که طول لاروها از روز 20 رشد طولی خوبی داشته و از روز 30 رشد قابل توجهی داشته اند. همچنین نمودار هیستوگرام رشد وزنی لارو در طول 90 روز نشان داد که لاروها تا روز 25 شب رشدی ملایمی داشته و از روز 30 شیب رشد وزنی لاروها قابل توجه بوده است. نتایج تحقیق نشان داد که رشد این ماهی از روز 30 به بعد نسبتا ثابت شده است.

لینک کمکی