دانلود فایل word مطالعات آزمايشگاهي تاثير هيبريدي الياف هاي بازالت و پلي پروپيلن بر کارايي و خصوصيات مکانيکي کامپوزيت سيماني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word مطالعات آزمايشگاهي تاثير هيبريدي الياف هاي بازالت و پلي پروپيلن بر کارايي و خصوصيات مکانيکي کامپوزيت سيماني :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 17

چکیده مقاله:

بهره گیری از انواع الیاف ها در کامپوزیت های سیمانی به منظور بهبود خصوصیات مکانیکی و به خصوص رفتار شکنندگی آنها، جزء موضوعات اصلی چند سال اخیر محققین حوزه تکنولوژی بتن بوده است. در این تحقیق تاثیر هیبریدی درصدهای مختلف الیاف بازالت و پلی پروپیلن بر کارایی و خصوصیات مکانیکی کامپوزیت سیمانی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. نتایج این پژوهش حاکی از عملکرد مطلوب و قابل توجه الیاف های مذکور در افزایش مقاومت خمشی و کششی بوده است، این درحالی است که الیاف ها مقاومت فشاری را اندکی افزایش داده و موجب کاهش شدید کارایی کامپوزیت سیمانی شده اند، به طوری که نمونه حاوی 0.125 درصد الیاف بازالت و پلی پروپیلن موجب کاهش 44 درصدی اسلامپ و 29 درصدی نرخ جریان شده است. بیشترین افزایش مقاومت خمشی و کششی 28 روزه متعلق به نمونه حاوی 0.125 درصد الیاف بازالت و پلی پروپیلن بوده و به ترتیب برابر 28 و 23 درصد گزارش شده است. همچنین نمونه حاوی 0.125 درصد الیاف بازالت و 0.05 درصد الیاف پلی پروپیلن به میزان 9.3 درصد مقاومت فشاری 28 روزه را افزایش داده است.

لینک کمکی