دانلود فایل word بررسي معماري بومي در رابطه با شکل گيري اقامتگاه تفريحي با رويکرد جذب گردشگر (نمونه موردي : روستاي حليمه جان گيلان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word بررسي معماري بومي در رابطه با شکل گيري اقامتگاه تفريحي با رويکرد جذب گردشگر (نمونه موردي : روستاي حليمه جان گيلان) :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 20

چکیده مقاله:

ویلاسازی در مناطق روستای به شدت شکل گرفته، و باعث مهاجرت روستاییان به شهرها شده است ، از سویی دیگر عدم توجه مسئولین و فضای آکادمیک به این بحران بی هویتی در روستا ها را شکل داده است، که در چنین چشم اندازی تحقیق و ارائه الگوئی متناسب جهت حفظ حیات روستاها امری ضروری می باشد، این روزها با افزایش ساخت و ساز بی رویه و غیر منطقی در روستاها و نواحی اطراف شهرها روبرو هستیم. قسمتی از معماری که نه می توان آن را شهری و نه روستایی نامید. این در حالیست که معماری روستایی در کنار این سازه های نیمه شهری نیمه روستایی روز به روز بیشتر رنگ می بازد در گیلان نیز با معضلات ذکر شده روبرو هستیم. معماری سنتی گیلان در دهه های اخیر به شدت آسیب دیده است. هدف موضوعی پژوهش ایجاد اقامتگاه تفریحی با الگوهای بومی می تواند کمکی بر معماری بومی و توجه همگان را به زیبایی های پنهان روستا و جذب گردشگر این نواحی جلب نماید. روش پژوهش بر اساس مطالعه موردی و روش توصیفی - تحلیلی انجام گرفته است. در نتیجه با ایجاد اقامتگاه تفریحی با الگوهای بومی روستا جدا از اینکه فضایی شایسته برای جذب گردشگر فراهم می شود، برای مردمان منطقه این پیام را خواهد داشت که معماری روستایی دارای ارزشی نمادین و قابل استفاده است. از طرفی این امکان وجود دارد، تا اقبال مردم به سوی معماری بومی بیشتر شود و ارزش های آن حفظ گردد.

لینک کمکی