دانلود فایل word بررسي تاثير ايستگاه راه آهن بر محله، شهر و بازطراحي ايستگاه و حوزه نفوذ آن مطابق اصول حق به شهر با ملاحظات زيست محيطي (مطالعه موردي ايستگاه قائم شهر)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word بررسي تاثير ايستگاه راه آهن بر محله، شهر و بازطراحي ايستگاه و حوزه نفوذ آن مطابق اصول حق به شهر با ملاحظات زيست محيطي (مطالعه موردي ايستگاه قائم شهر) :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 17

چکیده مقاله:

هر احداث ایستگاه راه آهن بین شهری تاثیر بسیاری بر شهر و نیز حوزه نفوذی که ایستگاه در آن احداث شده دارد. بسیاری از محلات پس از احداث ایستگاه و بسیاری دیگر پیش از احداث ایستگاه وجود داشته اند که گونه دوم نیز پس از احداث ایستگاه تغییرات گوناگونی یافته اند. ایستگاه های شهری از یک سو به عنوان یکی از دروازه های ورود به شهر، نقشی اساسی در تشکیل تصویر ذهنی مسافرین از شهر بازی می کنند و از سوی دیگر به طور روزمره بر زندگی ساکنان محلات مجاور خود تاثیر می گذارند. از این رو، بازطراحی ایستگاه و حوزه نفوذ آن بر پایه دیدگاه ساکنان، مسافران ونیز از سوی دیگر با مطالعه شناخت شهر از دید متخصصان می تواند به ارتقاء کیفیت ایستگاه و حوزه نفوذ آن منجر گردد. در پژوهش پیش رو تلاش شده تا با استفاده از انگاره حق به شهر و با توجه به اصول طراحی و نیز نیاز های استفاده کنندگان از فضا، بازطراحی ایستگا و حوزه نفوذ آن صورت پذیرد.

لینک کمکی