دانلود فایل word استفاده از قابليت هاي سازه هاي فضا کار و سازه هاي کابلي باز و بسته شونده در فرودگاه هاي اقليم معتدل و مرطوب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word استفاده از قابليت هاي سازه هاي فضا کار و سازه هاي کابلي باز و بسته شونده در فرودگاه هاي اقليم معتدل و مرطوب :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 21

چکیده مقاله:

آشنایی با انواع سیستم های سازه ای امروزه جزو ضروریات جامعه مهندسی معماری و عمران محسوب می شود. تنوع موضوعات ساخت و ساز و دسترسی به تکنولوژی های جدید به معماران کمک کرده است تا بتوانند درطراحی بناهای جدید بسیار خلاقانه عمل کنند. یکی از انواع سازه های جدید که امروزه با توجه به ویژگی های خاص آن بیشتر مورد توجه می باشد سازه های باز و بسته شونده می باشد. روش طراحی معماری مورد مطالعه در این تحقیق در زمینه نو گرایی و توسعه گرایی و کارایی هرچه بیشتر برای بناهایی با کاربری مانند ترمینال فرودگاه و ایجاد فضاهایی وسیع بدون ستون برای ساختمان هایی مثل آشیانه هواپیماها، ایجاد فضاهایی بدون ستون برای سالن های ساخت هواپیما و ساخت توربین ها می باشد و به منظور تهویه مناسب و استفاده از انرژی های طبیعی در مناطقی با اقلیم معتدل و مرطوب با استفاده از قابلیت های ایجاد شده از سازه های باز و بسته شونده می باشد. استفاده از منابع و اسناد کتابخانه ای و مقاله های مرتبط در جمع آوری اطلاعات وسپس تحلیل و بررسی این اطلاعات و همچنین ارائه نمونه های موردی مربوط به روش های طراحی معماری مذکور، روش این پژوهش بوده است. از نتایج قابل پیش بینی این تحقیق میتوان به توصیف روشهای طراحی زاینده در تولید فرم ها و کالبدهای معماری از طریق تفسیر وخوانش متن موجود اشاره کرد. با استفاده از مفاهیم این روش ها می توان در بافت های نو از روش های بیان شده درطرح معماری بهره برد و همچنین با استفاده از آثار و بقایای جدید نمونه های خارجی یاحتی توصیفات آن به عنوان ایده یا ساختار باعث می شود طراح بدون توجه به محدودیت های سازه ای به دنبال طرح جدید و نوگرایانه باشد وبه رویاپردازی خود جامه ی عمل بپوشاند و در نتیجه به فضاهایی با ترکیب چند سازه از جمله سازه کابلی با سازه های خرپای سه بعدی و فضاکار و حتی از طریق ترکیب طره های بتنی به فضاهای مورد نیاز جهت فعالیت های صنعتی و مدرن دست پیدا کرد و همچنین با ایجاد این ترکیب از سازه ها می توان به سقف های معلق باربر با ویژگی باز و بسته شونده دست یافت.

لینک کمکی